Manjaro İndir

From Manjaro Linux
Jump to: navigation, search

Başlangıç

BigManjaroIcon.png

Manjaro kurulum dosyaları ISO dosyası olarak indirilebilir. Bir ISO dosyası bir disk görüntüsünün gerçek bir kopyasıdır, ancak kopyala ve yapıştır çoğaltması ile aynı anlamda olmasa da, o diskin dosya ve klasörlerini oluşturan ham makine kodunun bir kopyasıdır. Bu nedenle, bir ISO dosyasını bir diske (veya USB flash sürücüsü) kopyalamak işe yaramayacaktır; Bu ham verileri dosyalara ve klasörlere çevirmek için bir disk yazma uygulaması kullanmanız gerekir. Hem Linux hem de Windows işletim sistemleri için bunu yapmak için talimatlar aşağıda verilmiştir.


note: Bu kuralın bir istisnası var. Manjaro’yu Oracle's Virtualbox kullanarak sanal bir makine ortamına kurmayı düşünüyorsanız, o zaman görüntüyü yakmaya gerek kalmayacaktır çünkü Virtualbox ISO dosyasından doğrudan bir virtual disc olarak okuyabilecektir.

Manjaro, 32 bit sistemler için destek vermiyor.(Resmi olmayan sürümleri mevcuttur.)

Manjaro Sürümleri

Resmi olarak dört adet Manjaro Sürümü bulunmaktadır: Gnome, KDE, Xfce ve Architect.Manjaro Resmi Sayfası adresinde kısa bir tanıtım görüntüleyebilirsiniz.

ISO Dosyasını İndirme

OSDN indirme sunucusunda her Manjaro Sürümü için bir klasör bulunmaktadır. Her klasör, ISO görüntüsü için bir torrent dosyası, dahil olan paketlerin listesi, yapılandırma log dosyası ve bununla ilgili checksum dosyası içerir.(checksum:indirilen ISO dosyanızın bütünlüğünü kontrol etmek için kullanılabilir; indirme sırasında dosya sorunsuz indiğini doğrulamak için.) Bunu yapmak için rehber bir link aşağıda verilmiştir.

Manjaro'nun Kararlı Sürümler genel kullanıcılar tarafından kullanılması amaçlanmıştır. Bu nedenle, kullanıcıların çoğu için uygun bir seçim olacaktır.

OSDN üzerinden indir Kararlı
Link Kararlı Sürüm

Manjaro'nun Test Sürümleri Kararlı Sürüme geçene kadar herhangi bir hata veya sorunu tespit etmek için, geliştiriciler ve test edenler tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Genel kullanıcılar tarafından kullanılması amaçlanmamıştır; bununla birlikte, bir test derlemesi denemek isterseniz (tercihen sanal makinede),Beta Duyuruları.Topluluk Sürümü İndirme

Ayrıca Cinnamon, MATE, i3, LXDE Awesome, Deepin, Budgie, LxQt, Openbox gibi topluluk sürümleri de bulunmaktadır.

OSDN üzerinden indirebilirsiniz.

OSDN üzerinden indir Topluluk Sürümleri
Link Topluluk

Ayrıca Bakınız